A ház elektromos hálózatának a helyzete még mindig nem elég világos - ma a második villanyszerelővel is bejártuk a terepet, de jövő héten jön egy harmadik, és az ELMŰ egyik munkatársa is, mert a betápszekrények állapota régen elmaradt a mai követelményektől.
A liftgépház elektromos szerelvényei is katasztrófális állapotban vannak - egyszerűen nem fér a fejembe, hogy miként fogadhatta el az EMI-ellenörzés azt a rumlit, ami ott van. A jövő héten már kell kapjunk árajánlatokat az elektromos hálózat rehabilitációjával kapcsolatban.
Kedden jön az első vizvezetékszerelő - nagy pincejárás várható. Egy kertész is jön terepszemlézni - egyelőre csak a szükséges metszések, tisztitások, és az ezzel kapcsolatos hulladék elszállítása van műsoron.
Utánanéztem a postaládáknak is: fekvő postaszekrényeket lenne célszerű elhelyezni, összesen három blokkban: az első udvar számára 49+1 (közös képviselő), a hátsó udvarhoz pedig 27 egységet. Az első udvar számára két részben 5X5=25 ládát lehet beilleszteni abba a két falközbe, ahol most a lakók névsora szerepel. A második udvar postaládái pedig az ő, belső bejáratuk előtti falon lenne 3X9=27 formában.
Bár, ha már bekerülnek a második udvar postaládái, akkor miért ne kerülhetnének beülre az első udvaré is, oda, ahol most a faliújság van - oda egy blokkban is elférne 50 láda... meg kéne vitatni ezt a kérdést. Kinek mi lenne kényelmes? Mondjuk, a kéretlen hirdetések kiszűrése okán célszerűbb lenne, ha a postaládák benn lennének, de lehet, hogy van olyan, aki a postaládát idegenek üzeneteinek fogadására is használja... Mivel ez nem holnapi program, talán készítek egy vázlattervet és bedobom mindenkinek, hogy adjon választ, neki hol lenne praktikus a postaláda, és akkor megcsinálhatnánk úgy, hogy mindenkinek a legjobb megoldás szülessen.
Egyúttal, esztétikus papirszemétládát (a hirdetéseknek) és az ingyenes újságoknak is egy tartót lehetne ugyanabból az anyagból készíttetni a falra. Kérek árajánlatot, de tartok attól, hogy várnunk kell a kivitelezéssel, mert a villanyhálózat rehabilitációja kicsit sűrgősebb. Jövő héten már okosabbak leszünk árakat tekintve és akkor elkezdődhet egy időbeli ütemterv-készítés.
Még egy kérdés merült fel: Jogomban áll, vagy sem az OTP-folyószámlán (nem kamatozó), a rezsiköltségek után maradó összeget átutalni a CIB-bankba, és ott rövidebb-hosszabb betéti számlára elhelyezni a felhasználásig. Szerintem, jogomban áll, bár ezt a műveletet, mint minden mást is, nem egyedüli aláíróként, hanem csak páros aláírással tehetem. Arról van szó, hogy az OTP folyószámlára (üzemeltetési számla) érkeznek a befizetések. Ott sokáig tárolni nem érdemes, mert nem kapunk kamatot. Az OTP-s felújítási számlára a közgyűlés által meghatározott 14%-ot kell átutalni, gyakorlatilag azonnal, hogy a befizetések megtörténnek. A maradék összeg szolgálna a tervezett karbantartásra, aminek a kifizetése általában egy hónapban egyszer szükséges, ezért célszerű addig lekötni. A felújitási számlára nem utalhatom, mert onnan csak nagy felújítási munkákra lehet kivenni, igy logikusnak tűnik, hogy átutalom a CIB-bankba, és lekötöm oly módon, hogy a lehető legtöbbet kamatozza (ezek az akciós betétek), ugyanakkor, ha szükség van rá, ki lehessen venni olyan kiadások fedezésére, amelyeket ne adj Isten hirtelen meghibásodás miatt, szerencsésebb esetben tervszerű karbantartásra fordítunk.
Egy hete kezdtem dolgozni, mint az Intézőbizottság elnöke. A közgyűlés után azonnal, és a sőrgős tennivalók miatt, azóta napi 14 órában. Gyakorlatilag, ezen a héten csak ezzel foglalkoztam. Nem sajnáltatni akarom magam, csak megjegyezném, hogy ezen a hétvégén kicsit lazítok - csak négy-öt órát foglalkozom a ház ügyeivel, aztán hétfőtől megint jöhet a gőzhenger...:) Tényleg nagyon sok zürös ügy van, és ezeket mihamarabb rendezni kell.
Az egyik tulajdonostársunk ma kifogásolta, hogy elbocsátottuk a liftkarbantartót. Nyilván személyes ismerettség-alapon sajnálta, hogy egy ilyen régi kapcsolat megszakadt. Mert azt ő nem látta, hogy milyen állapotok vannak a liftgépházban, és azt sem ellenőrizte, hogy mennyit költött a ház az elmúlt időben a liftre, amely a liften sajnos, nemigen látszik. Természetesen, mindenki véleménye számít és érdekel, de a döntéseket nem érzelmi alapon, hanem szigorúan szakmai alkalmasság-alapon lehet eldönteni. Ez szolgálja a közösség érdekeit.
Időközben kiderült, hogy a lift megakadt a negyedik emeleten. Megoldottuk, de ez, mint kiderült, egy visszatérő hiba, a fékezőberendezéssel van baj. Beszéltem a liftkarbantartóval - lehet, hogy előre kell hozzuk a liftügyet, mert eddig, sajnos arról volt szó, hogy egy régen elavult szerkezetre pazaroltuk a pénzt. A rövidlátás folyamatos károkat okozott, helyre kell tennünk ezt.